خرید اکانت اسکوپوس

خرید اکانت اسکوپوس

اسکوپوس چیست؟

اسکوپوس بزرگ‌ترین پایگاه دادۀ چکیده و استنادی از انتشارات الزویر است و شامل حدود 300 میلیون رکورد بوده که 70 میلیون رکورد آن اطلاعات کامل فراداده‌ی مقالات را شامل می‌شود و اطلاعات استنادی برای آن‌ها محاسبه شده است. اسکوپوس اطلاعات کتابشناختی بیش از ۵۶ میلیون سند از بیش از ۵۰۰۰ ناشر جهان را جمع آوری کرده است. در مجموع این پایگاه اطلاعات بیش از ۲۰۰۰۰ مجله علمی پژوهشی را در خود نمایه کرده است. این پایگاه ابزاری بسیار مهم برای تجزیه و تحلیل پژوهش‌های مختلف است. یکی از ویژگی های این پایگاه دارا بودن اطلاعات علم سنجی مانند H-Index نویسندگان و دانشگاه هاست.

اسکاپوس امکان جستجو در مقالات (Article-in-press) مقالاتی که برای چاپ، پذیرش شده اند ولی هنوز به مرحله چاپ نرسیده اند را نیز فراهم کرده است. این پایگاه دارای امکان جستجوی کلیدواژه در فیلدهای مختلف جستجو از طریق نام نویسنده، جستجو از طریق وابستگی سازمانی و جستجوی پیشرفته را دارا است.

پوشش موضوعی اسکاپوس علوم زیستی، پزشکی، علوم پایه، مهندسی، علوم انسانی و … می باشد

چرا چاپ مقاله در اسکوپوس حائز اهمیت است؟؟

  • افزایش تعداد بازدید و قابلیت در دسترس بودن
  • افزایش همکاری‌های عمومی
  • افزایش احتمال گرفتن بورسیه تحصیلی
  • توانمندسازی سازمان‌ها

همچنین اسکوپوس همه حیطه‌های علوم که شامل علوم زیستی، فیزیک و شیمی و علوم اجتماعی می‌شود را در برمی‌گیرد.  در مقایسه‌ای  که با وب آو ساینس انجام شده، اسکوپوس حدود ۲۰ درصد پوشش بیشتری از آن داشته‌است اما مقالات قبل از سال ۱۹۹۵ را ندارد بر خلاف وب آو ساینس که تا سال ۱۹۴۵ را شامل می‌شود و گوگل اسکالر نسبت به این پایگاه‌ها دقت کمتری دارد و اطلاعات مربوط به یادکرد در آن کمی معیوب است و دیر به دیر به روزرسانی می‌شود.

راحت بودن سرچ در اسکوپوس و کار با آن این امکان را به کاربران تازه کار می‌دهد که به راحتی با آن کار کنند. امکان جلو و عقب رفتن یادکردها در این پایگاه وجود دارد. یعنی مقاله به چه منابعی ارجاع داده یا چه مقالاتی به این مقاله ارجاع داده‌اند. همچنین از آنجا که این پایگاه بین رشته‌ای است می‌توان در این زنجیره یادکردها به مقالاتی که خارج از رشته محقق است نیز رفت.

  • ایجاد پروفایل برای هر نویسنده در اسکوپوس که حاوی اطلاعات مهمی است از دیگر مزیت های سایت اسکاپوس است، این اطلاعات شامل( affiliation وابستگی به دانشگاه یا موسسات دیگر)، تعداد آثار چاپ شده و اطلاعات کتابشناسی آنها، مراجع و تعداد یادکردهایی که هریک از مقالات دریافت کرده‌است. شناسه اچ برای نویسنده.
  • کاربرانی که ثبت نام کرده‌اند می‌توانند در حساب کاربری خود این قابلیت را فعال کنند که اگر در پروفایل کاربری خاص تغییری ایجاد شد به آن‌ها گزارش شود.
  • اسکوپوس تنها انتشاراتی که به صورت متوالی و مجموعه‌ای هستند را نمایه می‌کند. (مثل ژورنال‌ها، ژورنال‌ها ی تجاری، سری کتاب‌ها و کنفرانس متریال‌هایی که آی اِس اِس اِن دارند) تنها مورد استثناء (conference paper) در بردارنده نسخه نهایی و متن کامل مقالات) می‌باشد که نمایه می‌شود اما meeting abstractها که خلاصه‌هایی کوتاه از پژوهش‌های در حال اجرا می‌باشد در اسکوپوس نمایه نمی‌شود.

برای خرید دسترسی مستقیم شخصی(لینک مخصوص به خود شما) با هزینه های مناسب می توانید در قسمت زیر ثبت سفارش کنید.