گروه آموزشی مقاله نویسی (گام) دکتر شریفیان به شما کمک می‌کند در کمترین زمان ممکن مقاله ISI خود را نگارش نمایید.

از جمله امتیازهای بزرگی که به داشتن یک رزومه تحصیلی و کاری عالی می‌­تواند کمک کند، داشتن مقاله است. به همین جهت نگارش مقاله یکی از دغدغه‌های دانشجویان به ویژه در مقطع دکتری است. همچنین چگونگی نوشتن مقاله یکی از سوال‌هایی که همواره ذهن دانشجویان را به خود مشغول ساخته است. به دلیل آنکه هیچ کلاس و دوره‌ای در دانشگاه وجود ندارد که مهارت‌های نوشتن مقاله را به دانشجو آموزش دهد، لذا در برخی از مراکز کارگاه مقاله نویسی برگزار می‌شود و به افراد نحوه نگارش مقاله آموزش داده می‌شود.

هدف از کارگاه مقاله نویسی

گرچه دانشگاهیان از مزایای چاپ مقاله آگاهی دارند، بسیاری از دانشگاهیان در امر چاپ مقاله در مجلات معتبر، به مشکل برخورد می‌کنند و اغلب به علت این که نمی‌دانند چگونه مقاله بنویسند، نمی‌توانند مقاله خود را به چاپ برسانند. اکثر دانشجویان با نوشتن پایان‌نامه آشنا هستند، اما ممکن است از نگارش مقاله چیز خاصی ندانند و دانش کافی برای نگارش مقاله نداشته باشند. به طور کلی می‌توان گفت، کارگاه‌های مقاله‌نویسی چارچوب آموزشی برای تمام دانشجویان و دانشگاهیان است. از طریق این کارگاه‌ها، دانشجویان چشم‌اندازهای روشن و ماهرانه نوشتن مقاله و یا نگارش مقاله را می‌آموزند. این امر موجب موفقیت‌های علمی آنان در مراحل بعدی تحصیلی و کاری می‌شود. هدف از این کارگاه‌ها، آموزش نکات مقاله نویسی است.

 

ویژگی‌های کارگاه آموزشی مقاله نویسی

اغلب کارگاه‌های آموزشی مقاله نویسی به صورت یک روزه و چند روز پشت سر هم هستند. اما کارگاه‌های آموزش مقاله نویسی گام، بصورت 10 الی 13 جلسه است که با فاصله زمانی بهینه انجام می‌شود تا دانشجویان به خوبی مهارت‌های لازم را کسب نمایند. مدرسان کارگاه‌های آموزشی معمولاً افرادی با تجربه هستند و اغلب چندین مقاله نگارش کرده‌اند و دارای سایتیشن (citation) و اندیس اچ (h-index) خوبی هستند. در کارگاه‌های آموزشی راهنمایی‌ها و ترفندهای صریح و دقیقی برای نوشتن مقاله پژوهشی و نگارش مقاله ISI ارائه می‌گردد. این آموزش‌ها شامل نوشتن چکیده تا نگارش نتیجه‌گیری مقاله است. در نهایت، شرکت‌کنندگان در انجام تجزیه و تحلیل و ارائه مقالات پژوهشی پیشنهادی خود مهارت مقاله نویسی کافی را کسب می‌کنند. این کارگاه مقاله نویسی به منظور کسب دانش نگارش مقاله طراحی شده است، همچنین توانایی رقابت در فضای پژوهشی و بین‌المللی با دیگران نیز فراهم می‌گردد.

سرفصل‌های کارگاه‌های مقاله نویسی

 1. ارائه چهارچوب مقاله و ترتیب نگارش آن
 2. ارائه اصطلاحات رایج و حرفه‌ای در مقاله نویسی
 3. معرفی موتورهای جستجو (اسکوپوس و اسکالر و غیره) و نحوه استفاده از آن‌ها
 4. انتخاب ژورنال مناسب بر اساس موضوع
 5. انتخاب داور مناسب برای مقاله نگارش شده
 6. تدوین مقاله بر اساس دستورالعمل ژورنال  ISI مربوطه
 7. نحوه مکاتبه با سردبیر و ژورنال مربوطه
 8. معرفی و رفرنس‌­دهی از طریق نرم افزار  Endnote
 9. ارائه تکنیک‌های پرافریز متون و رفع سرقت علمی
 10. نگارش کاور لتر (cover letter)
 11. ارسال (submit) مقاله به ژورنال مورد نظر
 12. نحوه آماده کردن revise (اصلاح) مقاله مورد نظر
 13. ارسال proof (پروف) مقاله
 14. خطاهای رایج و رعایت اخلاق در مقاله نویسی
 15. آشنایی با مجلات معتبر، غیر معتبر و جعلی
 16. آشنایی با اعتبار مجلات ISI و سایر مجلات
 17. نحوه یافتن مجلات علمی داخلی و خارجی در زمینه رشته تخصصی دانشجویان

 

گروه آموزشی مقاله نویسی برگزارکننده کلاس‌های مقاله نویسی علمی تخصصی به صورت عمومی و خصوصی به صورت آنلاین است.

 

تنها کافیست با شماره‌ی زیر تماس گرفته و از مشاوره رایگان مقاله نویسی ISI برخوردار شوید:

هدف اول ما آموزش شما است. به همین علت شما خواهان دریافت هر گونه خدماتی که باشید اعم از ترجمه، ویرایش، انتخاب مجله و غیره، گروه ما علاوه بر ارائه خدمات مورد نظر شما، آموزش شما را نیز به عهده می‌گیرد تا متقاضیان عزیز بتوانند خود در آن زمینه مهارت کافی را پیدا کنند.

رسالت ما آموزش شما است…

کارگاه مقاله نویسی ISI

مقاله ISI چیست؟

ISI  در واقع ملاک سنجش و  بررسی اعتبار یک مقاله علمی است. هر ساله مجله های انگلیسی زبان با  این معیار که شامل رعایت استانداردهای بانک اطلاعاتی ISI، کمیته علمی منتخب مجله، تنوع بین المللی مقالات چاپ شده در مجله، نشر به موقع مجله و جایگاه نشرآن سنجیده می‌شود. مقاله‌هایی که در این ژورنال‌ها چاپ می‌شوند مقاله می‌گویند.

برای نگارش مقاله افراد حتما باید دارای تبحر،مهارت و اطلاعات لازم باشند. اغلب افراد برای کسب معلومات ازکارگاه‌های آموزش مقاله نویسی بهره می‌برند. اما کارگاه مقاله نویسی ISI چیست؟

 کارگاه مقاله نویسی ISI چیست؟

نحوه نگارش مقاله ISI موضوعی است که اغلب برای دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی موجب ابهام و سردرگمی است. اما با آموزش اصولی، برای همیشه از این سردرگمی رها خواهید شد و می‌توانید به راحتی مقالات چاپ کنید. کارگاه‌های مقاله نویسی به دانشجویان و پژوهشگرانی توصیه می‌گردد که می‌خواهند نگارش مقاله را از پایه آموزش ببینند.

کارگاه مقاله نویسی ISI گروه گام

در سال‌های اخیر رقابت بین دانشجویان جهت پذیرش در آزمون دکتری و سهم بسزای مقالات علمی در این گزینش، گروه گام را بر آن داشت تا اقدام به برگزاری کارگاه مقاله نویسی با حضور یکی از بهترین صاحب نظران این حوزه نماید.

مخاطبان کارگاه مقاله نویسی ISI گروه گام

مخاطبین این دوره بیشتر دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری می باشند هرچند دانشجویان کارشناسی و سایر افراد نیز در صورت علاقه مندی می‌توانند در این دوره‌ها شرکت نمایند.

 

مباحث کارگاه مقاله نویسی ISI گروه گام

کارگاه مقاله‌نویسی ISI در سه‌ مرحله طی دوره برگزار می‌شود.

نخستین گام: دوره پیش از نگارش مقاله‌نویسی ISI

در این گام تمام نکته‌هایی که باید پیش از شروع نگارش مقاله دانست، بیان می‌شود.

برخی از مباحثی که در کارگاه مقاله‌نویسی ISI وهله اول بیان می‌شود:

 • مقاله ISI چیست؟
 • انواع اصطلاحات مقاله‌نویسی ISI
 • انواع موتور جستجوی مقالات ISI

گام دوم: حین نگارش مقاله ISI

در مرحله دوم دوره کارگاه مقاله‌نویسی ISI محقق کاملاً با مباحث نگارش آشنا می‌شود. در زمان برگزاری کارگاه به داوطلب تمرین‌هایی در مورد مقاله‌نویسی ISI داده می‌شود که باید آن‌ها را انجام دهد و برای مدرس ارسال نماید. داوطلب در این گام با تمام نکات نگارش آشنا می‌شود.

از جمله عناوینی که در این گام مقاله‌نویسی ISI ارائه می‌شود می‌توان به موارد ذیل اشاره نمود.

 • نکات مهم برای انتخاب عنوان مقاله ISI
 • چگونه چکیده مناسب برای مقاله ISI بنویسیم؟
 • بدنه مقاله ISI
 • پرافریز متن مقاله و رفع سرقت علمی

گام سوم: سابمیت مقاله ISI و داوری

اغلب پژوهشگران پس از نگارش مقاله ISI برای ارسال مقاله ISI خود دچار سرگردانی می‌شوند. نحوه ارسال، نکات بخش راهنمای نویسنده و نگارش مقاله ISI ، انتخاب مجله ISI ، اعتبار مجله ISI انتخابی، داوری مقاله ISI و موارد بسیار دیگر از جمله مشکلاتی است که پژوهنده با آن رودررو می‌شود. گام (دوره) سوم کارگاه مقاله‌نویسی ISI دقیقا برای راهنمایی در این زمینه‌ها و حل مشکلات مقاله‌نویسی ISI پس از نگارش، طراحی شده است.

این دوره مدرس مهمترین و کلیدی‌ترین نکات سابمیت مقاله ISI را آموزش می‌دهد.

مباحثی که در این دوره مطرح می‌شوند مانند:

 • آموزش نرم افزار گرامرلی
 • چگونگی کاهش سرقت علمی مقاله ISI
 • پس از اتمام کارگاه مقاله‌نویسی ISI گام، داوطلب به یک پژوهشگر مقاله نویس حرفه‌ای و چیره‌دست مبدل می‌شود.